جشنواره ملی زرشک، در خراسان جنوبی افتتاح شد

جشنواره ملی زرشک روز پنج شنبه ۲۱ مهر 1401 در خراسان جنوبی افتتاح شد. این جشنواره قرار است تا ۲۷ مهر 1401 در شهرستان‌های زرشک خیز خراسان جنوبی به منظور بازارسازی و معرفی این محصول برگزار شود.

جشنواره ملی زرشک روز پنج شنبه ۲۱ مهر1401 با حضور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس و سرایان، رئیس دانشگاه بیرجند، معاون امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد. این جشنواره قرار است تا ۲۷ مهر 1401 در شهرستان‌های زرشک خیز خراسان جنوبی یعنی زیرکوه، قاینات، درمیان، بیرجند و سربیشه به منظور بازارسازی و معرفی این محصول برگزار شود.
معرفی محصول در سطح ملی و بین المللی، توریسم کشاورزی و گردشگری مزرعه، آموزش کشاورزان، معرفی ارزش‌های دارویی و اقتصادی زرشک، جذب سرمایه‌گذار برای توسعه صنایع تبدیلی و غذایی و کمک به بازاریابی از اهداف اصلی جشنواره است.
لازم به ذکر است که مسئولیت کمیته علمی و نوآوری جشنواره بر عهده دانشگاه بیرجند می باشد. همچنین همایش علمی و رویداد استارتاپی کشاورزی و جشنواره زرشک در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.